Így dolgozik egy profi manuálterapeuta
A manuálterápiát számos területen alkalmazzák eredményesen, fájdalomcsillapításra, ízületek funkcióinak javítására, általános izomegyensúly helyreállítására, túlerőltetés miatti problémák kezelésére. Persze a kúra sikerét egy jól képzett, tapasztalt szakember biztosítja. A Gyógytornászom rendelő szerint így dolgozik egy profi manuálterapeuta. A kezelést minden esetben a rendelőben zajló részletes, mindenre kiterjedő állapotfelmérő vizsgálat előzi meg. Ennek megfelelően állít fel a terapeuta egy mozgásszervi diagnózist, valamint egyéni, személyre szabott terápiás tervet dolgoz ki.
A szakember szemléletmódja szerint, az embert egészként kell kezelni és különösen figyel a testrészek viszonyára, valamint az izmok és ízületek egymással való kölcsönhatására. Lássuk, hogyan zajlik a manuálterápia! A kúra során a manuálterapeuta saját testének mechanikus energiáját is felhasználja és különböző fogásokkal állítja helyre a tartó és mozgató rendszer harmóniáját.
Fájdalmat csillapít és mobilizál. Nem véletlen, hogy a Gyógytornászom rendelő páciensei már 10-15 alkalom után jelentős javulásról számoltak be örömmel. Ugyanakkor érdemes tudni, hogy mindegyik manuálterápia csak gyógytornával együtt hatékony. Az önterápia elmaradhatatlan része a manuálterápiának. A szakember a pácienssel együttműködve, célirányos erősítő, nyújtó jellegű gyakorlatokkal stabilizálja az elért mozgásjavulást.
A kúra végeztével, az elért állapot megtartása érdekében, önterápiás jelleggel, megadott ismétlésszámmal és gyakorisággal végzendő, aktív gyógytorna feladatokkal látja el a gyógyult pácienst, hogy így akadályozza meg a panaszok kiújulását. Akkor is érdemes felkeresni egy jó manuálterapeutát, ha még nem jelentkeztek panaszok, de gyakran érzünk fáradtságot, fizikai diszkomfort érzetet. Gyakran előfordul, hogy végtagi zsibbadást tapasztalunk, ebben az esetben is célravezető lehet szakemberhez fordulni. Erre a legjobb választás a Gyógytornászom rendelő, ahol magasan képzett terapeuták várják a pácienseket.